Baňkováním proti celulitidě

2510

V současné době se stalo hitem v boji proti celulitidě baňkování. Celulitida se nevyhne téměř nikomu a podle průzkumů s ní bojuje téměř 80% žen na celém svět. Nezáleží na věku ani na kosmetických přípravcích, které ženy používají. Celulitidou tzv. pomerančovou kůží nebo také dolíčkováním kůže a to zejména v dolních partiích těla trpí zralé ženy, ale také i náctileté dívky. Jsou to ženy trpící nadváhou, ale také ženy nebo dívky štíhlé.

Proč vlastně celulitidou ženy trpí?

To, že budeme trpět celulitidou máme dáno v naší genetické výbavě. Dalším faktorem je špatné fungování lymfatického systému. Ukládání tuků je také ovlivněno ženským pohlavním hormonem. Samozřejmě na to, zda budeme trpět pomerančovou kůží, působí také náš životní styl, nadměrné požívání alkoholických nápojů a užívání antikoncepce. Ženy mají sklony k dolíčkování kůže, když procházejí obdobím puberty, těhotenstvím nebo klimakteriem. Také se celulitida většinou projeví, pokud ženy přibývají na váze nebo mají velké váhové výkyvy. To znamená, pokud drží diety a trpí jo-jo efektem.

Zbavit pomerančové kůže se nám nikdy asi úplně nepodaří, ale můžeme celulitidu zmírnit nebo dokonce potlačit. Ženy trpící celulitidou by měly změnit svůj životní styl, upravit jídelníček a začít se cvičením problémových partií.

Výborným a osvědčením prostředkem v boji proti celulitidě jsou lymfatické masáže a baňkování. Baňkování je vlastně podtlaková masáž, která se provádí pomocí skleněných baněk, kterou poskytují profesionální kosmetické salóny. Baňkování by ženy trpící pomerančovou kůží měly podstupovat 2x až 3x týdně. Výsledek je viditelný asi po měsíci. Boj s pomerančovou kůží je dlouhodobý, ale pokud budete trpělivé, tak se jistě dostaví pozitivní efekt.