COVID – 19, všichni jsme doma, jak si zkrátit dlouhé chvíle?

1239

Děti, rodiče, prarodiče, téměř všichni jsme doma a máme z toho občas ponorkovou nemoc.

Doufáme, že toto nepříjemné období co nejrychleji odezní. No jo, ale zatím je to stále tady a my vymýšlíme různé aktivity, jak si zkrátit dlouhé chvíle. Děti potřebují pohyb, rodiče již neví, co vymyslet a prarodiče chtějí občas trochu klidu.

Jednou z možností, jak se můžete všichni pobavit, je zahrát si na jakousi dopředu naplánovanou schovávanou.

Nebudou se schovávat osoby, ale předměty. Vezměte nějaký malý dáreček a dobře jej uschovejte někde v přírodě, na zahradě či v domě. Aby to nebyla obyčejná schovávaná, tak k tomu přidejte trochu napětí. Jak? To Vám umožní jednoduchá aplikace na Senzaday.cz.

Do aplikace vyplníte pár základních údajů o sobě, o příjemci dárku a o termínu, kdy jej má jít příjemce hledat. Příjemci pak ve vámi zvoleném termínu přijde první, zatím anonymní zpráva, že pro něj někdo něco uschoval a informace, kdy mu přijde druhá zpráva.

První zpráva je z důvodu, aby se na tuto chvíli těšil a připravil. Jelikož příjemce neví, od koho má co očekávat, tak s napětím očekává druhou zprávu, ve které již budou podrobnější informace. Dozví se, kdo mu ji poslal (můžete uvést třeba nějakou mystickou bytost), kde je předmět uschován (můžete popis trochu zkomplikovat), kdy jít hledat a jaké pomůcky si vzít s sebou, třeba baterku s lopatkou. Vyrazte všichni s příjemcem dárečku a bavte se. Do poslední chvíle nemusí vědět, že je to od Vás. Podrobnější informace získáte na Senzaday.cz