TOP 3 benefity zahradničení

1716

Proč mít vlastní zahrádku, záhonky, skleník, armádu pokojových rostlin nebo jen pár květináčů s bylinkami do kuchyně? Kromě fyzického využití jedlých rostlin a jejich plodů a estetické funkce je tu ještě pár dalších faktorů, které jdou ruku v ruce s přehrabováním se v hlíně.

Podporuje imunitu

Deficit vitamínu D v populaci, obzvláště té české, dosahuje enormních hodnot. Jelikož v našem jídelníčku nezaujímají ryby první příčky pyramidy stravy, musíme si pomáhat doplňky stravy. V jarních a letních měsících ale svítí dostatek slunce i u nás, můžeme tak vitamín D přijímat i během práce na zahrádce či na balkoně.

Léčí sociální choroby

Mnoho studií potvrdilo, že zahradničení redukuje stres, snižuje symptomy depresí a úzkostí. Zahradničení nám dává šanci se na něco soustředit a zaměstnat svou mysl prací s cílem a úkolem.

Stimuluje dobrou náladu

Kdo by to kdy řekl, že hlína za nehty a špinavé ruce nám přispívají k dobré náladě. Možná proto se děti s takovou radostí pouští do hraní s hlínou… Bylo zjištěno, že Mycobacterium vaccae, bakterie v půdě, spouští uvolňování serotoninu, což zlepšuje náladu a navozuje pocit štěstí.

Máte rádi ekologii? Vyzkoušejte ekologické produkty Greenway!