Dětská hřiště do každého města, vesnice i zahrady

1347

V současné době existuje mnoho výrobců vybavení dětských hřišť a tak počet dětských hřišť celkově v ČR neustále roste.. Jaké jsou rozdíly, nevýhody a výhody? Jaké vybavení si vybrat? Co hledat? Se všemi tyto problémy se potýkají kupci dětských herních komplexů a dalšího herního zařízení.

Bezpečnost zařízení

Musíte si uvědomit, pro koho je dětské hřiště určeno a kde bude umístěno, neboť děti nejsou vždy uživateli.  Někdy dospělí pomáhají svým dětem překonávat překážky a také se účastní hry. Nelze se divit, že hmotnost jednoho uživatele – 150 kg, je požadavkem americké bezpečnostní normy.

Kvalita a životnost zařízení

Kvalita materiálů, z nichž jsou hřiště vyrobena, ovlivňuje jak zdraví a bezpečnost dítěte, tak i životnost. Při výběru herního zařízení se vždy zeptejte výrobce, jaké materiály byly použity při výrobě.

Záruka a servis

Tuto otázku lze položit každému výrobci a získat zcela srozumitelnou odpověď. Někteří výrobci na všechna zařízení bez výjimky poskytují záruku až 10 let a bezplatný servis po celou záruční dobu.

Funkčnost zařízení

Pokud se rozhodnete postavit dětské hřiště, pak nejprve přemýšlejte o tom, k čemu slouží, jaké herní prvky by měly obsahovat a jaké užitečné věci přinesou dětem.

Návrh zařízení

Velkou úlohu hraje design, rozlišné hrací prvky a barvy, které se vzájemně kombinují a pomáhají dětem přinést bohatou zábavu.

Cena vybavení

Cenové rozpětí dětských hřišť a herních komplexů pro všechny výrobce je zcela odlišné, ale má svůj základ. Můžete si koupit herní předměty ve velkém množství a za málo peněz nebo nainstalovat za stejnou částku menší, ale lepší vybavení. Každý rok lze přidávat různé prvky, čímž se rozšiřuje hrací prostor.

Klimatické podmínky

Při výběru dodavatele vybavení pro hřiště doporučujeme zvážit vaši geografickou polohu. Se všemi různými herními prvky na trhu existují ty, které se vyrábějí v zemích, jejichž klima se liší od klimatu Česka. Vy ještě nemáte dětské hřiště? 🙂