Jak naplno využít skleníky z polykarbonátu?

1411

Hledáte na svou zahradu skleník, díky kterému byste mohli pěstovat i takové plodiny, které vyžadují hlavně vyšší vlhkost a teplotu? Pokud ano, jsou dobrou volbou levné skleníky z polykarbonátu. Ty dnes téměř stoprocentně nahradily běžné skleněné varianty, a to především pro svá pozitiva, která tyto zahradní skleníky mají. Pojďme se tedy podívat na to, jak jejich přednosti využít skutečně stoprocentně.

Větších velikostí se nebojte

Jelikož cena daného řešení je skutečně příznivá, rozhodně doporučujeme vsadit hlavně na větší varianty daného zboží. Takto levné skleníky vám umožní bez problémů pěstovat o mnoho více plodin, než menší varianty. Navíc skleníky z polykarbonátu nadchnou svou pevností a odolností, takže ani v tomto směru se není třeba ničeho obávat a bát se, že by koupě takového skleníku nebyla dlouhodobou investicí.

Zautomatizujte proces větrání

Co je u daných skleníků také důležité, to je udržování té správné teploty. V tomto ohledu to může fungovat i bez vašeho přičinění. A to proto, že zahradní skleník může nabídnout systém automatického otevírání oken. Ten je už buď součástí dané nabídky, nebo je možné ho samozřejmě bez problémů dokoupit také zvlášť. A to za příznivé ceny. Díky tomu se tak větrání bude regulovat s ohledem na požadovanou vnitřní teplotu.

Zvyšte kapacitu skleníku

Většina lidí, která prodej skleníků využije a poté ho postaví na své zahradě, ho nedokáže využít na sto procent. A to z toho důvodu, že nejčastěji pěstují pouze na zemi a vrchní část tak může zůstat nevyužitá. V tomto ohledu doporučujeme zvýšit kapacitu, jakou má právě váš skleník. Polykarbonát, ale i samotná konstrukce totiž umožní umístit praktické police, díky kterým můžete rostliny pěstovat třeba i v několika patrech. Díky tomu tak budete v potřebném klimatu moci pěstovat mnohem více druhů, než jste si dříve mysleli.