Bezlepková dieta

2650

Co to vlastně je bezlepková dieta? Patří mezi jednu z nejnepohodlnějších diet, možná i proto, že si ji nevybíráme, ale musíme ji striktně dodržovat. Bezlepková dieta je dieta, kdy z jídelničku musíme vyloučit lepek, který se nachází v pšenici, ječmenu a žitu. Nahrazuje se kukuřicí, pohankou, rýží, prosem nebo amarantem…

Bezlepková dieta je dieta, která určí Váš jídelníček na celý život. Pokud to jde, raději je lepší tomu předcházet, než pak bědovat.

Jak můžeme u svého dítěte snížit riziko bezlepkové diety? Jak předejít tomu, aby bezlepková dieta neurčovala dítěti jídelníček? Pokud lepek podáváme dítěti do třech měsíců, zvyšujeme tím až 5x riziko, že bezlepková dieta bude určovat co smí a co nesmí jíst.

Toto omezení trápí čím dál tím víc lidí. V obchodech jsou výrobky označované jako „bezlepková dieta“, proto musíme pozorně číst, co je na výrobcích uvedeno. Kromě pečiva můžeme jíst například maso bez obsahu lepku, zeleninu, ovoce, rýži apod. Snažíme se obohatit stravu i přes bezlepkovou stravu.

I když to není snadné a bezlepková dieta nám určuje co jíst, je v dnešní době mnohem lépe lidmi snesitelná, než bývávala. Nyní už v obchodech máme široký výběr výrobků, které nám pomáhají se s tímto omezením vyrovnat a žít svůj plnohodnotný život.