Jak správně běhat?

2461

Jak správně běhat? O tom se už napsalo mnoho článků i knih. Pojďme se i my nad tím, jak správně běhat, zamyslet.

Co by mělo být jako první při tom, jak správně běhat? První důležitou věcí,jak správně běhat, je vybrat správnou obuv. Při běhu nám musí obuv dobře sedět a zároveň i tlumit dopady odrazu o zem.

Jako druhý bod při otázce jak správně běhat, by mělo být – kde správně běhat. Nejlépe se běhá na rovném trávnatém povrchu. Ale kde ho vzít? Tak raději po nějak lesní cestičce, abyste si nevyvrkli kotník.

Za třetí jak správně běhat. Dobré je držet si rytmus. Hudba, která má rytmus a při běhu sedí, nám s tím pomůže, i když začínáme.

Čtvrtý způsob, jak správně běhat, je nejdřív se před během rozcvičit, protáhnout trochu tělo a zahřát svaly.

Pátý způsob, jak správně běhat, je začít pomalu a držet si své tempo. Nezrychlovat, nezpomalovat. Tak jak nám to vyhovuje.

Šestý způsob, jak správně běhat, je že pokud už nemůžeme, můžeme přejít k rychlé chůzi. Tím se Vám rytmus nerozhodí, a potom, co už se budete cítit na běh, můžete pokračovat ve svém tempu.

Sedmý způsob,jak správně běhat,je NEPŘECEŇOVAT SE. Pokud se na větší běh necítíte, zvládnete to příště, ale rozhodně netlačte na pilu. Můžete si víc ublížit než pro sebe udělat něco dobrého.

Myslím,  že už pár návodů, jak správně běhat, máte. Co to jít vyzkoušet? Třeba přidáte své zkušenosti a podělíte se s nimi s ostatními.