Laserové operace očí

1307

Laserové operace očí

Dovednosti chirurga a nejnovější technologie vám umožní dosáhnout vynikajících výsledků. Vypadá to jako zázrak – člověk získává svobodu od brýlí a kontaktních čoček. Zkušenosti a dovednosti mnohých specialistů umožňují každému pacientovi zvolit optimální metodu korekce zraku, která může poskytnout maximální možný výsledek.

Operace metodou LASIK

Většina operací pro korekci laserového vidění na klinikách se provádí metodou LASIK a její modifikace. Metoda LASIK je jednou z nejpopulárnějších metod korekce zraku na světě. Podle Americké oftalmologické akademie se ve Spojených státech provádí každoročně více než 3 miliony takových operací. Kromě metody LASIK se používají metody korekce laserového vidění jako Femto-LASIK, EPI – LASIK, PRK, LASEK a další.

Operace korekce vidění

Operace korekce vidění probíhá ve dvou fázích. Během přípravné fáze se oko připravuje na laserové ošetření. Je vytvořen povrch, který laserový paprsek zpracovává během druhé fáze operace. Během laserové korekce se mění optické vlastnosti rohovky, hlavní čočka oka. Ošetření se provádí v souladu s individuálně vyvinutým programem korekce laserového vidění.

Během operace pacient upírá svůj pohled na různobarevná světla. Operace je bezbolestná a probíhá rychle – přímá expozice laserem trvá u obou očí v průměru jednu minutu.

Kontraindikace

Laserová korekce je jednou z nejúčinnějších a minimálně invazivních metod, které pomáhají obnovit zrak. Je to však stále operace, což znamená, že má určité kontraindikace, které se u chirurgického zákroku mohou velmi lišit, od běžného nachlazení až po závažné onemocnění imunitního systému těla. V moderní oftalmologii se přijímá rozdělení na dvě skupiny: relativní a absolutní kontraindikace. První kategorie zahrnuje ty indikace, které jsou považovány za dočasné. Do druhé skupiny patří kontraindikace, u nichž je přísně zakázána korekce laserového vidění. Vzhledem k tomu, že se každý rok techniky a technologie zlepšují, počet kontraindikací se snižuje.

Laserové operace očí se provádějí různými technikami, kde každá má svoje výhody, ale vždy platí – svěřte svůj zrak pouze do péče odborníkům, kteří Vás prvotně důkladně vyšetří a doporučí nejvhodnější metodu. Mezi nejmodernější oční kliniky v České republice patří Oční klinika v Horních Počernicích nabízející laserové operace očí, včetně vyšetření v profesionální oční ambulanci a poradenství na základě odborných zkušeností.