Jak zhubnout?

2246

Jak zhubnout? Na tohle téma se už napsalo mnoho článků a najdete je v tématicky zaměřených časopisech nebo na internetu s mnoha zajímavými informacemi a názory.

Jak zhubnout je stále žhavé téma nejen mezi mladými lidmi, kterým na kráse záleží asi nejvíc, ale čím dál více se otázkou „jak zhubnout“ zajímá více lidí středního věku. Samozřejmě i v pokročilém věku lidé chtějí vypadat hezky a zdravě. A o to víc se o tomuto tématu věnují, snaží se formovat svou postavu, takovou v podstatě firmu na vyšší úrovni.

Většina národa se ve svém volném čase ptá: „Jak zhubnout? Jak na to?“ Protože pokud je člověk sám se sebou spokojený, je zdravý a může se věnovat jiným důležitějším věcem. Je důležité věcem předcházet, nežli je pak řešit pozdě.

Pokud si také klademe tuto otázku, tak je důležité si uvědomit kolik nám je let a jakou máme kondičku. Podle toho se zvolí správný postup hubnutí.

Protože pro každého je slovo zhubnout jiná cesta. Samozřejmě, že ideální cesta hubnutí je pro každého stejná. Jen se to pak liší v drobnostech, nejen podle věku, kondice, ale i podle našeho temperamentu, co kdo upřednostňuje, co mu víc sedí apod. Někdo bude radši běhat, někdo zkusí hubnout tím že nebude jíst aj.

Takže, pokud si pokládáte první otázku, jak zhubnout, je dobré si položit druhou – jak chci zhubnout? Lze to spíše radikálně, a pak zase nabrat, nebo změnit svůj životní styl a hubnout tou zdravější cestou?

Pokud chcete změnit svůj styl života tak, aby Vám přinášel radost, krásu a zdraví, pak se pojďme spolu podívat na to, jak zhubnout.

Základ je u všech stejný – musíme změnit svůj pitný režim, jídelníček a přidat pohyb.

Proč zrovna tyhle tři body jsou základem či kostrou pro to, jak zhubnout?

Tak za prvé: pitný režim nám umožní očistit svůj organizmus od nánosu, který nejenom, že ničí naše tělo, ale bere nám i potřebnou energii na to, co bychom rádi dělali. Mimo to, bere také peníze a čas. A to už je důvod zamyslet se nad tím, zda 1 minutu denně investovat do sebe a vydělat si za nějakou dobu pěkných pár tisíc korun navíc. To není špatné, že? Jak hubnutí souvisí s pitným režimem? Když budete denně pít 2l vody, ale opravdu ČISTÉ VODY (nejlépe filtrované doma, protože z obchodu nevíte, jak a kde byla uskladněná) a víc vody (měli byste na každých 10kg váhy své váhy vypít 0,5 l vody), odplaví to škodlivé látky z těla a Vaše tělo bude lépe pracovat, dřív se zbaví tuků a časem méně zaplatíte na lécích. Je to stejné, pokud budete chtít vyčistit rybníček. Můžete to udělat nákladně, vložit do toho svou energii, nebo do rybníčka přivedete potok s ČISTOU VODOU, který postupně za nějakou dobu odplaví všechny nečistoty sám. To stejné je i s Vaším tělem a vodou.

Za druhé: změnit svůj jídelníček. Jaký vliv má změna jídelníčku na naší základní otázku: „jak zhubnout“? Je to jednoduché, souvisí to s trávicí a vylučovací soustavou a samozřejmě s kaloriemi. Pokud máte ve svých střevech zanesené zbytky jídla, nemohou dobře plnit svou funkci a Vy se tím připravujete o důležité živiny. A pak, i když máte nadváhu, ve skutečnosti říkáte Vašemu tělu, že máte podváhu. Protože živiny se zaneseným střevem nemohou dostat dostat do krve.

Tak co s tím uděláme? Nejlépe začneme čistit. A na to jsou nelepší luštěniny, jako je hrách, fazole aj. Samozřejmě, že nadýmají, tomu zabráníme tak, že do jídla přidáme trochu kmínu. Pokud Vám luštěniny nedělají dobře, zvolte jinou cestu. Například ovoce, které má slupku, jako jablko, švestka aj. Prostě ovoce se slupkou, kde slupka funguje jako přírodní kartáč. Pomůže Vám zhubnout a ani se moc trápit nemusíte. Stačí jen vědět, že ovoce dopoledne a zeleninu odpoledne, protože zelenina vyhání cukr z těla a to je to, co nám taky pomůže. Nezapomeňte, že i když se potýkáme s myšlenkou hubnutí, tak vše se má dělat s citem, tedy i shazování kil chce dělat s citem, láskou a užít si to, ne se týrat!

Za třetí: pohyb. Tak jak pohybem můžeme zhubnout? Tak to asi každý chápeme. Méně přijímst a více se hýbat. Ale jak se hýbat a přitom hubnout a zároveň mít z toho radost a neublížit si? No jak říkám, věci se dají dělat dobře a špatně – záleží jen na Vás, co si vyberete. Mladí a ti, co mají mnoho energie, dají jistě přednost aktivním, rychlým sportům nebo se zaměří na posilování. Zatímco lidé, kteří to už s kondicí a výdrží nechtějí přehánět, je tu třeba kalanetika – různé protahovací cvičení, která mají stejný efekt.

Ale záleží, co si vybereme a co bude to pravé pro každého z nás. Kostru „jak zhubnout“ už máte. Zda to zařadíte do svého života a jak záleží jen na Vás. Jen nezapomeňte, že věci se dají dělat opravdu dobře, ale i špatně. Pokud dva dělají totéž, nikdy to není totéž.

Proto se zamyslete nad tím, jak chcete zhubnout? Chcete zhubnout rychle nebo změnit svou životosprávu? Chcete to dělat, protože musíte, z povinnosti, trápit se při hubnutí, nebo změnit svůj životní styl tak, aby se tělo cítilo při hubnutí lépe?  V tu chvíli bude mít Vaše tělo i plno energie. Čemu dáte tedy přednost?