Travní traktory Honda vám pomohou k dokonalému trávníku

1271

Podzim je podobně jako jarní období pro zahrádkáře velmi hektickým obdobím. Vše je potřeba připravit na zimu. Některé trvalky chtějí ostříhat, jiné pohnojit podzimními hnojivy. Svou péči potřebuje i trávník, který by mohl přes zimu velmi trpět. Pokud se totiž o trávník nepostaráte, tak může trpět chorobami a navíc je náchylnější k velmi rozšířené plísni sněžné.

Péče o trávník v podzimním období

Trávník nyní ještě sekáme běžným způsobem. Od poloviny září ale trávník poházíme podzimním hnojivem, které zapříčiní, že rostlinná pletiva budou dokonale vyzrálá. V žádném případě nesmíte použít klasické hnojivo, protože obsahuje příliš mnoho dusíku. V tomto období také nechte trávník růst tak, aby měl před posledním sekáním alespoň 10 cm. Koncem října ho naposled zkrátíte.

Čím sekat?

Zahradní technika je alfou a omegou veškeré práce. My doporučujeme kvalitní traktory a sekačky Honda. Velmi nás zaujalo jednoduché ovládání a úžasný výkon. Zapomeňte na okousané travní listy. Super ostré sekací nože navíc můžete pořídit v klasické řadě se záběrem od 92 do 102 cm. Profi kolekce z řady zahradní traktory Honda preminum pak až do 122 cm.

Sekání je základ, ale co dál?

Traktor je na sekání větších ploch nejlepším pomocníkem. Travní traktory Honda ale navíc disponují možností přídavných zařízení, které udělají práci na zahradě opravdovým potěšením. Dokoupit můžete například:

  • vlečný vertikulátor
  • sklápěcí vozík
  • sněhovou radlici a sypač
  • zametací kartáč

Je tedy více než jasné, že traktor nevyužijete jen a pouze od jara do podzimu na sekání trávníku, ale celoročně například při úklidu sněhu, štěrku na cestičkách a podobně. Sypač vám pomůže při rozhozu hnojiva, ale třeba také soli a štěrku při zimní údržbě cest.