Co jsou to biopotraviny?

2060

Co to jsou biopotravinyBiopotraviny jsou potraviny, u kterých se u jejich pěstovaní nepoužívají chemikálie na přihnojování, ale hnojí se přírodním hnojem od zvířátek.

Biopotraviny najdete v každém větším obchodě a ve specializovaných prodejnách.

Biopotraviny jsou základní stavbou jídelníčku lidí, kteří chtějí žít zdravě. Ale jak vlastně biopotraviny můžou ovlivnit kvalitu našeho života? Jaký vliv mají biopotraviny na naše zdraví? Je to jednoduchá otázka i odpověď. Pokud denně jíte potraviny s tzv. éčkama, ve skutečnosti Vaše tělo toho dobrého dostane minimum.

Pokud kupujeme biopotraviny, tak se éčkům, chemikáliím a zvýrazňovačům chutí vyhneme.

Ale jíme ve skutečnosti zdravě a přinášejí nám biopotraviny vše potřebné? Všude kolem nás je samá chemikálie, i když se je snažíme snížit, ale vyloučit to už v dnešní době nejde.

Biopotraviny je jen cesta, jak se co nejvíce vyhnout následkům z chemikálii v potravinách.

Některé biopotraviny jsou jistě v pořádku. Někde jsem ale slyšela názor, že biopotraviny pěstované v půdě plné chemikálií jsou stejně „nakažené“. A co dělat s hnojivem, které produkují zvířátka? Vždyť i u zvířátek záleží, jakou mají potravu. Co se pak ve skutečnosti děje, když se snažíme vypěstovat kvalitní biopotraviny. Podaří se nám to? Co myslíte?