Jaké možnosti zastřešení bazénu existují?

1719

Majitelé zahradních bazénů s příchodem prvních slunečních paprsků koketují s myšlenkou, že vyzkouší teplotu bazénové vody. Nicméně v jarním období nejsou sluneční paprsky natolik silné, aby vodu ohřály. Chcete-li si prodloužit koupací sezónu od jara do poloviny podzimu, investujte do kvalitního zastřešení. V následujících řádcích vám prozradíme, jaká zastřešení bazénů existují a jaké jsou jejich funkce.

Největší výhodou je, že zastřešení bazénů prodlužuje koupací sezónu na zahradě. Na druhé straně stojí i praktické výhody. Bazénová voda je chráněná před znečištěním z vnějšího okolí. Denně nemusíte odstraňovat hmyz, listí či jiné nečistoty. Teplota vody je neustále stabilní a dá se koupat i v chladnějších letních dnech. V neposlední řadě zastřešení funguje jako bezpečnostní prvek, který chrání před pádem dítěte a zvířete do vody.

Současný trh nabízí tři varianty zastřešení – posuvné pro zapuštěné bazény, mobilní pro nadzemní bazény a bazénové plachty.

Zásuvné zastřešení bazénu

Optimální způsob zastřešení představuje zásuvný systém, který se vyrábí z nejrůznějších materiálů. Pyšní se perfektními tepelněizolačními vlastnostmi. V bazénu se můžete koupat, aniž byste zastřešení odsouvali, což oceníte hlavně v chladnějších dnech. Tato varianta zastřešení se liší způsobem ovládání. Některé se odsouvají manuálně a dražší systémy jsou na dálkové ovládání. Záleží na vás, kolik jste ochotni do zastřešení bazénu investovat.

Plachta na bazén

Nejlevnější alternativou je plachta na bazén, která je určená pro celoroční zakrytí bazénu. Také má funkci tepelné izolace a chrání před padajícími nečistotami. Pakliže se po zahradě pohybují děti a zvířata, plachta je schopná zabránit jejich pádu do vody. Nevýhodou však je, že musíte plachtu při každém koupání odkrývat a nedá se koupat pod ní.