Kvalitní zahradní nábytek – jak vybírat?

2194

Vlastníte zahrádku a uvažujete o venkovním posezení? S výběrem buďte opatrní, můžete totiž tvrdě narazit. Pokud si vyberete zahradní nábytek, který není z kvalitního materiálu, nemusí být příští rok použitelný. Jak vybírat kvalitní zahradní nábytek?

Pokud se budete zajímat o kvalitu materiálu a stavbu zahradního nábytku, vydrží vám až několik let. Doporučujeme vám vybírat zahradní nábytek u prodejců, kteří nabízí delší záruku než uvádí zákon. Navíc jestliže vyberete zahradní nábytek u oficiálních prodejců a budete časem potřebovat dokoupit další produkty, jednoduše si je pořídíte.

V případě, že máte terasu dostatečně zakrytou, vystačíte si s materiálem, jako je například bambus, banánový list nebo ratan. Myslete na to, že se počasí během léta mění a podle toho by také měl vypadat váš výběr. Léto není jenom o hezkém počasí, ale také o větru a dešti. Z těchto důvodů by měla být zahradní sestava z kvalitně odvedené práce a odolného materiálu.

Nemáte terasu a váš nábytek bude volně na zahradě v otevřeném prostoru? Sáhnout byste měli po ošetřeném dřevu. Jestli si vyberete sestavu z kvalitního materiálu, ale bez toho aniž by byl nábytek ošetřen, aplikujte povrchovou úpravu sami. Pokud máte na výběr, bude pro vás lepší pořídit si nábytek ošetřený již z výroby.

Ošetření se na dřevo aplikuje z důvodu lepší odolnosti proti běžným závadám. Dřevěný nábytek alespoň 1x až 2x natřete ochrannou vrstvou během sezóny. Do běžných závad se počítají například praskliny, sesychání nebo kroucení.

Nejoblíbenější variantou na zahradu je nábytek z bezúdržbového materiálu, který vydrží více než 5 let. Tyto materiály mají více kladných vlastností. Kromě již zmiňované výdrže si hravě poradí s celým létem bez ohledu na počasí.

Důležitým kritériem při výběru je pohodlnost zahradního nábytku. Jste majitelem rodinného domu? Tak jistě víte, že v létě trávíte na zahradě poměrně hodně času. Pokud máte u domu navíc bazén, jste na zahradě ještě častěji. Zahrada, bazén a přátelé jsou nejlepším odpočinkem přes léto a rozhodně se chcete cítit pohodlně.

Vybírejte kvalitní zahradní nábytek, který bude nabízet veškeré (pro Vás) důležité funkce – vyplatí se to.