Zdravá dieta

1131

Co znamená zdravá dieta? Za dobu, co se o to zajímám, jsem přečetla mnoho stran o tom, co je a co není zdravá dieta. A každá informace mi přinesla jiné poznání, co by zdravá dieta měla obsahovat.

Na jednom faktu se shodují snad všichni. A to je změna svého jídelníčku, tím zdravá dieta přijde sama do našeho života a následně do našeho těla, které to ocení.

Co je a co není zdravá dieta?

Zdravá dieta musí byt složena tak, aby všechny vitamíny, stopové prvky, minerály a jiné důležité výživové hodnoty, bylo možné najít v potřebném množství.

Ne každá zdravá dieta o sobě říká, že je opravdu zdravá. Některé se jen tak tváří.

Už jsem zažila, jak rozhlašovali, že jejich „krabičková dieta“ je zdravá dieta. A pak se přišlo na to, že to bylo spíše pro tělo hladovění.

Zdravá dieta má vše potřebné jako například ovoce, zelenina, čerstvé maso, nízkotučné sýry , olivový olej – panenský, celozrnné pečivo, ryba apod. Z každého trošku a ze zeleniny samozřejmě nejvíc.

Pokud opravdu chcete, aby vaše dieta byla zdravá, zkuste si nechat dietu udělat přímo na míru. Něco, co bude jen pro Vás zdravá dieta a budete schopni ji dodržovat.

Vzhledem ke vzrůstající obezitě v populaci, je otázkou času, kdy bude zdravá dieta přednější než naše dřívější stravovací návyky.