Dovolená na kole – nezapomenutelný zážitek

1505

V České republice budete těžko hledat někoho, kdo neumí jezdit na kole. Děti dostávají kolo hned, jak odrostou prvním capáčkům. Mnoho lidí má cyklistiku jako koníčka a volí i dovolenou s koly a pravidelně podniká cyklo výlety. Pokud jste se rozhodly pro aktivní dovolenou s kolem, můžete si prohlédnout aktuální nabídku cyklistických zájezdů koncipovaných pro cyklisty všech úrovní, rodiny s dětmi i zdatné sportovce.

Cyklistické zájezdy organizované profesionály s mnoha zkušenostmi mají řadu výhod. Nemusíte trávit čas plánováním a rozvržením trasy, hledáním trasy vhodné obtížnosti, řešit stravování ani ubytování během cesty. Navíc víte, že o vás bude v případě defektu nebo zranění rychle postaráno. Soustředíte se pouze na zážitek z cesty.

Mnoho lidí volí dovolenou na kole v jižních Čechách nebo na jižní Moravě. Mnoho kilometrů těch nejkvalitnějších cyklo stezek najdete v Národním parku Šumava. Pokud jste příznivcem horského terénu, můžete pro změnu zkusit některou z mnoha tras v Dolomitech nebo Alpách. Horské štíty, ledovce a divoké řeky a průzračná horská jezera vás uchvátí. Zdatní cyklisté mohou vyjet například až k úpatí majestátní hory Grosglockner.

Snadno si vyberete dovolenou a trasy podle svých možností. Užít si pohodovou nenáročnou a přesto aktivní dovolenou můžete například v nádherném nížinatém terénu Maďarska či jižní Francie. Je jen na vás, zda zvolíte dovolenou s ubytováním ve stylových hotýlcích a penzionech nebo dáte přednost romantice při ubytování kempech.

Jako dobrý nápad se jeví  dovolená na kole, která je kombinována s jinou činností, odpočinkem na pláži u moře, ochutnávkou vín a místních specialit, relaxem v termálních lázních nebo třeba plavbou na jachtě ve Středozemním moři.