Kolečkové brusle pro malé i velké

1818

Počasí jarních, letních podzimních dnů bruslení přeje. Bruslení je stejně oblíbené mezi dětmi i dospělými. Je to společně s plaváním, lyžováním a cyklistikou další sportovní aktivita, kterou mohou provozovat všichni členové rodiny společně. Brusle se tak často stávají součástí zavazedel, které balíme na dovolenou.

Většina lidí se nemá  žádné velké sportovní ambice a vystačí si s kondičním bruslením. Naučit se základy není těžké, problém zpočátku dělá především efektivní brzdění. Pokud neplánujete jezdit freestyle nebo rychlostní bruslení, jsou pro vás optimální lehké a prodyšné fitness brusle. Jejich pevnost zajišťuje ALU rám a dostatečnou rychlost kolečka s průměrem 9 cm. Životnost všech bruslí nejvíce omezují použitá ložiska. Většinou se sice nejprve opotřebují kolečka na brusle, ta lze ale bez problémů vyměnit.

Pokud z bruslením teprve začínáte, jsou pro vás vhodnější spíše méně rychlá kolečka menšího průměru, která zaručí vyšší stabilitu. Jiné modely bruslí,  volí ti, kteří jezdí freestyle či ti, kteří jezdí rychlostní závody. Dámské i pánské kolečkové brusle pro freestyle by měli být extrémně pevné a odolné a především dobře ovladatelné.