Zdraví životní styl ovlivňuje mnoho faktorů

1459

Co je to zdraví životní styl? Zdraví životní styl je komplex faktorů. Pokud už se začneme zajímat o zdraví životní styl, budeme muset nastudovat, seznámit se alespoň s některými důležitýma součásti stylu života.

Zdravotní životní styl a co vše do něj patří? Je to zdraví spánek, zdravé potraviny, čerstvé potraviny, zdravé jídlo, správný rytmus života a naše psychika. Vím, že zdraví životní styl je složen i s víc věci. Ale my si budeme povídat o základech.

Zdraví životní styl je způsob života, které žijeme. Každý z nás pokládá zdraví způsob života za něco jiné. Ale v jednom se shodneme všichni, že spánek taky určuje zdraví životní styl. Pokud máte problémy se spánkem, co vám pomůže, že jíte zdravě, když i tak se cítíte unavený, vyčerpaný… to pak ovlivňuje váš zdraví životní styl, víc než bychom si přáli. Takže základ je se dobře vyspat.

Co dále ještě určuje náš zdraví životní styl? No přece dostatek jídla. Proč zrovna dostatek jídla je důležité na náš zdraví životní styl? Ještě jsem neviděla hladového človíčka v pohodě a klidu, stává se pak nervózní, podrážděný… a tím se v jeho těle začnou chemické procesy, které se zdravím nemají skoro nic společného.

Co ještě určuje zdraví životní styl? Zdravé jídlo. Protože pokud po jídle dostane průjem, nebo bolesti břicha zdravě se jistě necítíte a za svůj styl byste to už vůbec nebrali.

A další důležitou části zdravého životního stylu je lidská psychika.  Protože, kdo je vystresovaný dělá problémy hlavně sám sobě a pak okolí a problémy do zdravého životního stylu nepatří.

Tak už víte základy zdravého životního stylu, ale věžím, že je rozšíříte o ty své důležité základy, které jsou pro vás VIP.