Detoxikujte své tělo a buďte fit

1168

Uspěchaná doba, život ve stresu i mnohé další negativní faktory ze znečištěného životního prostředí v kombinaci s nesprávnou stravou se velmi často podepisují na našem zdraví. S rostoucím věkem se organismus každého člověka zanáší a stejně tak, jako se staráme o auto, aby nám sloužilo co nejdéle, bychom měli přemýšlet i o údržbě našeho těla.

Z toho důvodu by měla být detoxikace organismu pro každého člověka známou věcí, kterou jednou za určitou dobu podstoupí a věnuje svému tělu trochu času proto, aby mohlo správně fungovat.

Díky detoxu organismus omládne a člověk by měl pocítit pozitivní změnu ve fyzické i psychické kondici. Pozor, musí se ale jednat skutečně o důkladnou detoxikaci, v žádném případě nestačí užívat jeden „zázračný“ přípravek a k obědu si dát jídlo z fast foodu. Je důležitá správná strava, pohyb, celkový denní režim a jistě jsou potom na místě i doplňky stravy vhodné při detoxikaci organismu.

Nejčastějšími orgány, které je nutné detoxikovat, jsou játra, žlučník, ale hlavně střeva. Obyvatelé naší republiky jsou totiž na prvním místě v onemocnění rakovinou tlustého střeva na světě, proto by se měl každý nad tímto faktem zamyslet a začít se o své zdraví starat.

Detoxikace střev je velmi důležitá, protože se zde ukládají zbytky nestrávené potravy, zabraňují vstřebávání živin a mohou způsobovat různé záněty. Díky pročištění střev vás přestane trápit například nadýmání a plynatost, vaše tělo začne správně trávit a vylučovat, pročistí se vám také krev a sníží se hladina cholesterolu v ní, dokonce můžete lépe kontrolovat tělesnou hmotnost.

Pro detoxikaci existuje terapeutický systém PYRAMIDA ZDRAVÍ, který upravuje životosprávu člověka a jehož součástí jsou i bylinné přípravky, které celé očistě napomáhají. Mezi hlavní cíle tohoto terapeutického systému patří také odstranění acidózy, což je překyselení organismu způsobené konzumací kyselinotvorných potravin. Krev i moč každého člověka by měla být zásaditá, avšak při stravování tuzemskou a západní stravou je velmi těžké si zásadité pH v těle udržet.