Co je to microneedling

1348

Microneedling tzv. mikrojehličkování patří k moderním metodám ošetření pleti, která napomáhá ke zpevnění kontur v obličejové části a redukci vrásek. Také je možné touto metodou řešit problémy s jizvičkami po akné nebo jizev a strií.

Microneedling vyvolá tvorbu elastinu a kolagenu a to díky vlastním fibroblastům. Ty jsou mechanicky stimulovány prostřednictvím jemných mikrojehliček. Tyto mikrojehličky dále vytvářejí tzv. kanálky. Díky těmto kanálkům mohou být efektivně a rychleji vstřebávány nejrůznější látky do hlubší vrstvy pokožky. Při této metodě se používají aktivní séra s vitamínem C nebo s kyselinou hyaluronovou. Používaná séra podporují proces hojení a metabolizmus pokožky.

Místa, která se nejčastěji touto metodou ošetřují, jsou části obličeje a to včetně pokožky kolem očí, dekolt, krk a také ruce.  Délka jednoho ošetření je mezi 20 až 30 minutami. Pokud se při ošetření aplikuje také anestetický krém, tak se délka ošetření prodlužuje o dalších 50 až 60 minut. V případě jemných vrásek může být zlepšení viditelné po 1. ošetření. Pokud se jedná o hlubší vrásky, pigmentové skvrny nebo jizvy po akné, tak se doporučují 2 až 4 ošetření, mezi kterými musí být odstup 4 týdnů. Mezi moderní kosmetická centra, která provádí metodu microneedling patří Studio Form se sídlem na Praze 4. Tým profesionálů nabízí ty nejkvalitnější služby týkající se komplexní péče o celé tělo.

Co je nutné dodržet po ošetření

Po ošetření je nutné 1. týden několikrát za den používat Nano Age sérum a od 2. týdne jako noční přípravek Nano C Premium. Ihned po ošetření je pleť napnutá. Výrazný je pocit pálení, tepla a objeví se lehký otok v oblasti, která byla ošetřena. První dva dny po absolvování microneedlingu vypadá pleť jako výrazně opálená. Mezi další doporučení patří používání make-upu nejdříve po 24. až 48. hodinách. Po 3 dny se nedoporučuje navštěvovat solárium, saunu, trávit čas v prašném prostředí nebo intenzivně sportovat.

Po absolvování celé procedury ošetření pleti metodou microneedling se klientkám obnoví pevnost povadlé pokožky, sníží se viditelnost jizviček po akné nebo starších jizev po úrazech nebo operacích. Dále se vyhladí jemné vrásky, zmenší se velikost pórů a dochází k rovnoměrnému barevnému tónu pokožky.