Rekonstrukce bydlení s architektem

1347

Pokud se chystáte na rekonstrukci svého současného bydlení nebo jste si koupili starší byt nebo rodinný dům a nevíte si rady s jeho přestavbou, tak můžete využít služeb architekta. V dnešní době jsou služby architektonických ateliérů při rekonstrukcích bydlení ve velké oblibě.

Před první schůzkou s architektem je důležité, abyste si ujasnili, jak by vaše nové bydlení mělo vypadat. Musíte si říci nevýhody vašeho současného bytu nebo domu a jak byste chtěli stávající bydlení předělat. Zkušený architekt vaše přání a potřeby rozvine a vytvoří takový projekt, aby vaše bydlení bylo příjemné a pohodlné, ale hlavně praktické. Při výběru architekta je dobré řídit se doporučením od vašich přátel nebo známých. Než si sjednáte první schůzku, tak byste si měli prohlédnout jeho dosavadní práci. Někdy je obtížné najít architekta, který rozumí vašim požadavkům a líbí se vám styl jeho práce.

Mezi profesionály ve svém oboru patří architektonický ateliér ARC PROJEKT Ing. arch. ak. arch. Jana Hendrycha, který sídlí na Praze 3. Ateliér byl založen v roce 1992 a nabízí svým klientům dlouholeté zkušeností a kvalitní odborné služby. Více informací naleznete na arcprojekt.cz

Služby architekta jsou nezbytné v případě, že máte pozemek a chcete si nechat postavit nový dům. Zde je nutností oslovit architektonický ateliér a nechat si udělat projekt na míru. Architektovi zadáte základní požadavky a on připraví první návrh. Pak už začíná diskuse nad projektem. Pokud budete spokojeni s navrženým projektem, tak můžete využít služeb architekta i v dalších fázích výstavby domu.

Většina architektonických ateliérů nabízí komplexní služby spojené se stavbou. Zajistí vše od A do Z. Postaví vám dům na klíč. Architekt má roli generálního projektanta a je zodpovědný za všechny projektové fáze od první konzultace se zákazníky, přípravu zakázky, zajištění stavebního materiálu, stavební firmy a zajistí také stavební dozor. Pokud jste se službami architekta spokojeni, tak si můžete od něj nechat navrhnout také interiér domu a interiérové vybavení.