Jaká zábradlí existují pro interiérová schodiště?

2965

V mezonetech a vícepatrových rodinných domech spojuje jednotlivá patra interiérové schodiště, které musí splňovat určité bezpečnostní normy. Nejdůležitějším bezpečnostním prvkem je zábradlí na schodiště, které zabraňuje pádu při chůzi. V následujících řádcích vám představíme moderní trendy ve výrobě zábradlí.

Zábradlí je nenahraditelnou součástí každého schodiště, jehož výška přesahuje půl metru, respektive dva stupně. Plní praktickou i estetickou funkci. Bytoví designéři a projektanti navrhují zábradlí na míru, aby vyhovovalo bezpečnostním požadavkům a současně vzhledem odpovídalo celkovému stylu obytného prostoru.

Bezpečnost je na prvním místě

Ve světě bydlení je bezpečnost nejvíce skloňovaným tématem, zejména v domácnostech s dětmi a seniory. Odborníky doporučená minimální výška zábradlí je 90 centimetrů, přičemž madlo by mělo být jak v horní části, tak i zhruba ve výšce cca 50 centimetrů pro ratolesti. Vzdálenost mezi svislými příčkami by neměla překročit hranici 12 centimetrů, aby dítě nevložilo hlavu do mezery.

Výrobní materiál schodiště a zábradlí

Moderní interiérová schodiště se vyrábí z rozmanitých materiálů – beton, dřevo, kov. Velké popularitě se těší kombinace dřeva a kovu, případně jejich jednolité použití. Dřevo je nestárnoucí klasikou, které je k dostání v mnoha barevných odstínech a tvarech. Je ideální volbou do interiérů v rustikálním i nadčasovém stylu.

Do popředí se v posledních letech dostává kov, neboť právě kov je považován za minimalistický a studený materiál. Kovová zábradlí (nerez, hliník, mosaz či ocel) působí elegantně v kombinaci se dřevěnými madly, případně se sklem ve výplních.

Pakliže sháníte spolehlivého a ověřeného výrobce interiérových schodišť a zábradlí, dovolujeme si vám představit Zámečnictví České Budějovice. Tato společnost uspokojí nároky i nejnáročnější klientely.