Jakou si vybrat vhodnou klimatizaci?

1384

Kvalifikovaná volba klimatizace je klíčem k vašemu pohodlí v horké sezóně. Náhlé selhání klimatického zařízení je vážným a někdy i nákladným problémem, kterému lze zabránit správným výběrem parametrů, odbornou instalací, včasnou údržbou a dodržováním provozních pravidel. Výběr levného modelu klimatizace není vždy odůvodněný, protože náklady na jeho provoz mohou být vyšší než u drahého modelu.

Typy klimatizačních jednotek

Chcete-li zvolit ten nejvhodnější model, zvažte hlavní typy klimatizačních jednotek.

Klimatizace namontována uvnitř okna – někdy zabírají velkou část v okenním prostoru a kromě toho může při špatné instalaci dojít k mezerám mezi rámem a zařízením což povede ke stálému průvanu.

Klimatizace položená na podlaze – takové klimatizace se snadno používají a instalují, nevyžadují profesionální připojení a mohou se snadno přesouvat z místnosti do místnosti. Mínus – nesprávně zvolené napájení.

Klimatizace upevněná ve větracích šachtách je drahá, hlučná a obtížně se instaluje. Jedinou výhodou je jejich „neviditelnost“.

Kazetové nebo stropní klimatizační jednotky umístěné pod falešnými stropy. Jejich instalace není také snadná, náklady jsou nadprůměrné a instalace a údržba nezávisí tolik na zařízení, jako na vlastnostech vašeho stropu.

Mobilní klimatizace – snadno se přepravují z místnosti do místnosti, chladí a mohou ohřívat vzduch na požadovanou teplotu, lze je ovládat pomocí dálkového ovládání. Mínus – ve vaší zdi bude vytvořena díra k převodu vzduchovodu do ulice a velká hlučnost zařízení.

Split systém je nejoblíbenější typ klimatizace. Od dětství známe vzhled budov s vnějšími bloky vyčnívajícími na zdi. V souladu s tím je interní umístěn uvnitř. Výhodou tohoto typu chlazení je mírná hladina hluku během provozu, řízení parametrů, kontrola kvality a dálkové ovládání.

Rozdělené systémy jsou stejné systémy rozdělené na stěnu, pouze s mnoha vnitřními jednotkami za účelem regulace teploty v několika místnostech. Před nákupem je třeba prozkoumat všechny podrobnosti instalace, abyste pochopili, zda je možné takovou jednotku používat ve vaší domácnosti.

Váháte nad správným výběrem klimatizace? Pak se svěřte do rukou odborníků, kteří za sebou mají již desítky správně vybraných a nainstalovaných klimatizací.