Objevte kouzlo lázeňských procedur…

1261

…v Lázních Velichovky

V zimním období panuje chmurné počasí, které způsobuje stres, ospalost a špatnou náladu. Pakliže se chcete odpoutat od každodenních starostí a povinností, odbourat stres a přijít na jiné myšlenky, dovolujeme si vám představit čerstvě zrekonstruované Lázně Velichovky. Lázeňský areál je zasazen do malebného prostředí u Jaroměře v Královehradeckém kraji.

Lázně Velichovky se specializují na léčbu pohybového ústrojí, přičemž lázeňské procedury využívají blahodárných účinků zdejší slatinné zeminy, která je svým složením v České republice ojedinělá. Slatinná zemina se vyznačuje vysokým obsahem uhličitanu vápenatého a železa, a proto do lázní míří pacienti po úrazech a operacích kostí či kloubů. Ve volném čase se mohou lázeňští hosté věnovat aktivnímu odpočinku ve sportovním areálu.

Lázeňské domy, které se pyšní unikátní architekturou, jsou vsazeny do krásné přírody zdejších parků. Z oken pokojů se otevírá panoramatický výhled na lázeňský areál.

Symboly Lázní Velichovky jsou tradiční lázeňské oplatky a Velichovský likér, který stojí za ochutnání. Lázeňské procedury jsou vhodné nejen pro pacienty jako takové, ale také pro návštěvníky, kteří chtějí zregenerovat svůj organismus. Lázně mají ve své nabídce lázeňské víkendové pobyty plné relaxace a pro náročnou klientelu mají přichystané také delší wellness pobyty.

Kousek historie Lázní Velichovky

Historie Lázní Velichovky se začala psát už v roce 1897 a od svého vzniku se orientovaly především na léčbu pacientů s onemocněním pohybového aparátu. Lázně mají celoevropský význam, za kterým stojí přírodní léčivý zdroj slatiny. Zásoby se odhadují na dalších 200 let.

Objednejte si pobyt v Lázních Velichovky a dopřejte si rašelinový zábal či slatinnou koupel. Vaše tělo i mysl vám poděkují.