Chlorella – řasa, která dokáže zázraky

1278

Možná jste už slyšeli o jednobuněčné sladkovodní řase, u které byly zjištěny velmi pozitivní účinky na lidský organismus. Ano, chlorella obsahuje mnoho cenných látek, které člověku mohou pomoci při mnohých onemocnění ryze přírodní cestou.

Tato mikroskopická řasa je složena v převážné většině z bílkovin, jedná se hlavně o esenciální aminokyseliny, tedy takové, které si člověk ve svém těle nevyrobí a musí je přijímat ve stravě. Další velice důležitou látkou je samozřejmě chlorofyl, což je látka umožňující fotosyntézu, které byla řasa chlorella schopna již před milióny let. Mezi další látky obsažené v řase patří karotenoidy, z nichž je nejznámější betakarotén, dále zde objevíme kyselinu listovou, železo, vápník, hořčík, jód a také řadu vitamínů. Nejdůležitější je vitamín C, E, B1, B6 nebo B12.

Co vše tyto látky dokážou s lidským tělem? Nejdůležitějším účinkem této řasy je jistě detoxikace organismu, které je řasa schopna díky sporopolleninu obsaženého v buněčné stěně. Tato látka je totiž jakýmsi magnetem pro toxické látky. Váže je na sebe, a díky tomu odejdou jedy z těla ven. Ruku v ruce s tím je tedy také celkové posilování imunity, zvýšení aktivity bílých krvinek a zlepšení krvetvorby.

Velice důležitým účinkem je také snižování kyselosti v těle, která má na svědomí mnohé civilizační choroby. Bylo prokázáno značné snižování cholesterolu, lepší hojení ran, regenerace celého organismu a mnohé další pozitivní účinky.

Chlorellu může užívat každý člověk bez ohledu na věk. Je to výhodná investice do kvalitního doplňku stravy, jehož účinek každý pocítí na vlastní kůži. Chlorella se nejčastěji užívá ve formě tablet, kdy se mužům doporučuje dávkování 20 tabletek denně a ženám asi kolem 16. Chlorellu mohou užívat i děti, jímž je doporučována dávka 5 tablet denně. Toto dávkování je ovšem orientační, správná dávka řasy se vypočítává z váhy jedince. Je také vhodné začít tablety užívat postupně a dávky pozvolna zvyšovat, aby si tělo na příjem látek obsažených v ní zvyklo.

Chlorellu si můžete zkombinovat i s dalšími vitamíny či doplňky stravy, které chcete vašemu tělu poskytnout. Tuto službu nabízí web Mixturam.cz, díky kterému si můžete vytvořit a objednat vlastní doplňky stravy přímo na míru.