Jak vybrat správné sluneční brýle

1348

Při správném výběru slunečních brýlí bychom se měli především řídit tvarem našeho obličeje. Obecně by velikost brýlí měla být taková, aby brýle kopírovaly náš obličej a byly v zákrytu s lícní a spánkovou kostí. Šířka nosníku by měla být taková, aby nám brýle byly pohodlné, správně seděly a elegantně zakrývaly kořen našeho nosu. Největší výběr slunečních brýlí nabízí firma PanOptikum. Firma má bohaté odborné zkušenosti a dlouholetou praxi v oboru oční optika. Více informací naleznete na panoptikum.cz

Nejdříve než si půjdeme koupit nové sluneční brýle, tak bychom si měli dobře prohlédnout náš obličej a zjistit, jaký tvar obličeje máme. Existuje 5 tvarů obličeje – hranatý, kulatý, trojúhelníkový a oválný.

Hranatý obličej se vyznačuje ostrými hranatými rysy. Lícní kosti jsou vystouplé, čelist je široká a brada hranatá. K tomuto typu obličeje se hodí spíše oválnější brýle nebo zvláštní asymetrické obroučky, které roztříští geometrické tvary obličeje. Ten se pak stane jemnějším. Pro hranatý obličej se nehodí hranaté nebo obdélníkové obroučky.

Kulatý obličej se vyznačuje podobnou šířkou a výškou. Má plné tváře a oblé linie. Lidé s kulatým obličejem si mohou pořídit hranaté obroučky nebo dokonce bezobroučkové brýle. Pro tento typ obličeje se nehodí kulaté obroučky např. „lennonky“.

Trojúhelníkový obličej je v horní části širší a postupně dochází k zúžení směrem k bradě. Doporučuje se zvolit jemnější obroučky, které nejsou příliš výrazné. Nevhodné jsou obroučky s výraznou horní části obruby, které nemají spodní okraj.

Oválný obličej je nejideálnějším tvarem obličeje, ke kterému se hodí skoro všechny typy obrouček. Lidé s oválným tvarem obličeje si mohou vybrat obroučku podle svého vkusu a přání.