Jak zhubnout po porodu

1057

Jak zhubnout po porodu? To je častá otázka maminek po porodu. Každá maminka by nejraději měla hned svou postavu zpátky, ale někdy je to velmi těžké. Chce to čas a vytrvalost.

Rozhodně bychom neměli začít držet dietu a tím i vystavit dítě naší představě o postavě.  Doporučuji nejdřív začít s hubnutím po šestinedělí. Jednak se Vám psychika uklidní, dostanete se víc do pohody a tím se bude kolem Vás vše víc dařit, včetně hubnutí.

Jak zhubnout po porodu? Hubnout bychom měli s rozumem. Pokud se budeme omezovat v jídle, nebude to prospívat Vám, ani dítěti.

Zhubnout po porodu jde celkově o trochu hůř – vše je kolem nás nové, musíme najít jiný rytmus, jinak si rozvrhnout čas a sílu dělat něco se svým tělem. Hubnout po porodu vyžaduje pomalý a lehký začátek, abychom se zbytečně nevyčerpali.

Na začátek je dobré chodit na malé procházky a postupem času si najít vhodnou delší trasu nebo si vyjet na výlet do přírody. Zhubnout po porodu formou procházek je asi nejsnazší řešení, dítě je malé a můžeme ho vozit v kočárku.

Celý den běhat kolem dítěte není maličkost, také jsem si tím prošla a trápila mě otázka, zda se mi vrátí má postava.

Zhubnout po porodu lze, jen hůře. Už jen proto, že svaly jsou více ochablé, jste více vyčerpaná a máte méně času, než jste byla zvyklá.

Ale hodně pohybu (procházek s kočárkem), více ovoce, zeleniny, méně bílého pečiva a pár cviků denně Vám pomůže. A budete se zase cítit krásná jako před porodem.

Nejvíc mi pomohlo, když už jsem začínala s cviky. Svalstvo bylo slabé a vše se zdálo být složitější. Cvik s činkou je dobrý začátek.

Tip na cvik jak lze zhubnout po porodu:

sedneme si na zem, nohy pokrčíme do pravého úhlu tak, aby chodidla byla na vzdálenost Vašich ramen. Pak se mírně přijatelně zakloňte. Vezměte činku do obou rukou a dotkněte se s ní na jedné a pak na druhé straně. Mezitím se vraťte do výchozí polohy (mírný záklon směrem dozadu).

Jak zhubnout po porodu? Tak toto je jedna z cest, jak zhubnout nejen břicho, ale i nohy a pas.

Je jedno, jak zhubnete po porodu. Zda cvičením tohoto nebo jiného cviku. Důležité je cvičit pravidelně a cítit se při cvičení v pohodě.

Až si pak položíte otázku „jak zhubnout po porodu“, můžete s klidem říci: „Snadno a v pohodě“ 🙂