Jak získat zářivý úsměv?

1320

Kdo by nechtěl mít krásný úsměv se zdravými bílými zuby. Že je péče o zuby důležitá ví sice každé malé dítě. Ne každý ale zubům věnuje náležitou péči. Mnoho lidí třeba neví, jak si zuby správně vyčistit a dělá při čištění zubů chyby, které mohou vést třeba k odchlipování dásně a odhalování zubních krčků, které jsou pak velmi citlivé na tvorbu zubního kazu.

S technikou správného čištění zubů vám poradí dentální hygienistka.

Profesionální dentální hygiena ale nabízí mnohem více služeb, než je jen poradenství v péči o chrup, zahrnující třeba zmiňovanou techniku čištění či výběr optimálních zubních a mezizubních kartáčků. Na dentální hygieně vám mohou odstranit zubní plak. Metod bělení zubů je také hned několik.

Všechny moderní metody bělení jsou bezpečné, zuby nepoškozují a prosvětlí je o několik odstínů. Jednou z možností je profesionální domácí bělení zubů. Bělení zubů, to je několikadenní bělení zubů pomocí přípravků americké firmy Ultradent – Opalescence. U zubaře vám pouze udělají otisky zubů a podle nich fóliové chrániče, které se podle potřeby upraví a plní se bělící směsí.

K bělení zubů se používá karbamidperoxid v koncentraci 10 až 16%. Bělení se provádí na 2 až 4 hodiny denně, po 10 až 21dní. Další možností je ordinační bělení peroxidovým gelem o koncentraci 35%, které nabízí okamžité viditelné zesvětlení. V obou případech je účinnou látkou nevázaný kyslík, který prochází sklovinou a rozkládá koloranty způsobující nežádoucí zabarvení zubů.

Pravidelná péče je určitě lepší než následný zákrok v zubní ordinaci. Pokud už člověk o nějaký zub z jakéhokoliv důvodu přišel, hledá ideální řešení, jak zub nahradit. Částečné nebo úplné protézy tím nejlepším řešením nejsou. Často nevypadají zcela přirozeně, nesedí zcela přesně a musí se lepit. Nejblíže jsou pocitu z normálních zubů kvalitní zubní implantáty. Zubní implantáty jsou titanové šrouby, které nahradí kořeny ztracených zubů. Implantát se chirurgicky zavede do čelistní kosti.

Bezbolestná operace v běžné lokální anestesii netrvá déle než dvě hodiny a hojení po zákroku odpovídá hojení po vytrženém zubu. Po pevném přihojení kosti k implantátu dojde k usazení nástavby s korunkou. Toto řešení nijak nepoškodí a nezatíží sousední zuby a vrací plnohodnotnou funkci a komfort jako s vlastním chrupem.

Pacienti z Prahy a okolí mohou využít nadstandardní péči na klinice Mudr Jakuba Smrčka. Více informací vám poskytne zubní ordinace Praha.