Dieta – slovo, které nesnášíme

1197

Dieta – co to znamená? Dieta je stav, kdy se snažíme dobrovolně omezit stravu za účelem zhubnutí. Ať už je to pro krásu či zdraví, dieta nás má naučit lepším stravovacím návykům a zmenšit množství pokrmu.

Pokud se rozhodneme, že dieta je to, co budeme dodržovat, musíme najít takou, která nám bude vyhovovat. Základem úspěchu je to, aby byla dieta prospěšná pro nás i naše tělo. Nikoli proto, abychom si zničili zdraví.

Pokud zadáme do vyhledávače „dieta“, vyběhne spoustu odkazů, jako například krabičková dietadieta na zhubnutídieta pro zdraví, dlouhodobá dieta, krátkodobá dieta apod.

Stačí si jen vybrat. Ale ne každá dieta Vám pomůže. I to co během diety shodíte, nemusí být jednoduché udržet. Jedno řešení, které se mi vyplatilo, byla knížka „Najezte se do zhubnutí“ od Atónie Macingerové. Nevím jak Vám, ale dieta, kde nemusíte nedržet hladovku, mi vyhovuje. Jím kolik potřebuji a navíc u některé diety bývá jídlo, které mi nechutná. A div se světě, já hubla v pohodě a nebyla jsem vystresovaná hladem z diety.

Nevím, jaká dieta vyhovuje Vám, ale mně dieta, kde nemám hlad a jím co mi chutná, vyhovuje. Stačí si jen vybrat ze záplav diet, která bude ta Vaše.